Norite įsirengti arba įsirengėte saulės elektrinę? Kokių išmokų galite tikėtis Lietuvoje

By www.manogarantijos.lt Sau17,2024
Energy efficient solar house

Saulės elektrinių populiarumas Lietuvoje auga dėl jų ekologinio tvarumo ir galimybės sumažinti elektros sąnaudas. Valstybės skatinamos išmokos ir subsidijos saulės elektrinėms suteikia puikią galimybę asmenims ir įmonėms investuoti į atsinaujinančią energiją. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines išmokas, kurių galite tikėtis, jei norite įsirengti ar jau turite saulės elektrinę Lietuvoje.

Saulės elektrinių subsidijos

  1. Tinklo matavimo sistema („Net Metering“), Tai sistema, leidžianti saulės elektrinės savininkams pardavinėti nenaudojamą elektrą atgal į bendrą tinklą. Tai reiškia, kad galite gauti kreditą už perteklinę energiją, kurią generuoja jūsų saulės elektrinė.
  2. Parama saulės elektrinėms privačiuose namuose. Vyriausybės remiama programa, kuri teikia finansinę paramą asmenims, diegiantiems saulės elektrines savo namuose. Subsidija gali apimti dalį įrangos ir įrengimo išlaidų.
  3. Parama verslo sektoriui. Verslams, diegiantiems saulės elektrines, gali būti teikiama finansinė parama ar palankios paskolos. Tai skatina įmones investuoti į atsinaujinančios energijos šaltinius.
  4. Europos Sąjungos fondų lėšos. Saulės elektrinių įrengimas gali būti dalinai finansuojamas iš ES struktūrinių fondų, ypač kai projektai atitinka tvarumo ir aplinkosaugos kriterijus.

Kaip gauti šias išmokas?

Norint gauti paramą saulės elektrinei, reikia kreiptis į atitinkamas institucijas, pvz., Aplinkos ministeriją ar Energetikos ministeriją. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į skelbiamus kvietimus dalyvauti programose, kurie nustato tikslius finansavimo sąlygas ir reikalavimus.

Ką reikėtų atsiminti?

Prieš investuojant į saulės elektrinę, svarbu atlikti išsamų tyrimą ir įvertinti savo elektros energijos poreikius. Be to, reikėtų pasidomėti įvairiomis galimomis subsidijomis, jų sąlygomis ir laikotarpiais. Taip pat svarbu įvertinti įrangos kokybę ir pasirinkti patikimus tiekėjus bei rangovus.

Saulės elektrinių įrengimas Lietuvoje yra ne tik aplinkai draugiškas sprendimas, bet ir protinga finansinė investicija, ypač atsižvelgiant į valstybės teikiamas išmokas ir subsidijas. Naudodamiesi šiomis galimybėmis, asmenys ir įmonės gali prisidėti prie švarios energetikos plėtros ir tuo pačiu sumažinti savo elektros sąnaudas.

Related Post